Mistrzostwa Województwa Śląskiego w Karate Tradycyjnym przechodzą do historii – za nami rywalizacja 150 zawodników z całego województwa śląskiego, ale również z małopolskiego i pomorskiego. Zgromadzeni na hali kibice mogli oglądać walki na wysokim poziomie, zawodnicy dawali z siebie wszystko, a zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie.
KS Tsume reprezentowało 46 karateków – wszyscy świetnie się spisali, było widać, że z walki na walkę prezentują się coraz lepiej. Wielokrotne starty w kata i w kumite na pewno zaprocentują wysoką formą na przykład na nadchodzących egzaminach. Ostatecznie nasi zawodnicy na podium stawali 36 razy w ciągu zawodów.
Najlepszym klubem zawodów został MUKS Ippon Bytom – okrągłe 100 medali oraz puchar za 1 miejsce w klasyfikacji generalnej powędrowały właśnie do nich. W kategoriach dzieci nie wyłanialiśmy najlepszych zawodników – tutaj do każdego podwójnego złotego medalisty powędrowały nagrody specjalne, czyli sprzęt sportowy, zestawy LEGO oraz plecaki. W starszych kategoriach wiekowych złoci medaliści rywalizowali w dodatkowej konkurencji przed komisją sędziowską i tak najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Wojciech Zdebel, do którego trafił głośnik Tonsil.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, sędziom za sprawną pracę, wolontariuszom za świetną organizację imprezy oraz sponsorom i partnerom za wsparcie. Na szczególne podziękowania zasługują Rodzice naszych karateków, którzy niesamowicie pomogli w organizacji i przygotowaniu zawodów – Pani Natalia, Pan Piotr oraz Sempai Alena i Sempai Marcin – jeszcze raz serdecznie dziękujemy!
Zawody swoim honorowym patronatem objęła Pani Gabriela Placha – Wójt Gminy Goczałkowice-Zdrój. Zawody były dofinansowane przez Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki.
Sponsorzy zawodów:
Bank Spółdzielczy w Pszczynie
Formatpol
Pełne wyniki: https://tg-app.pl/score/adzia
Niedługo zdjęcia oraz relacja video z zawodów
Zdjęcia K.Wysogląd tutaj